יום שני, 27 באפריל 2009

אוצרות ביד שנייה...

שבוע הספר העברי מתקרב...

עוד חודש וחצי, איך שעוברת לה שנה.
ומה נעשה הפעם? אני חושבת שכדאי מאוד לחזור על ההצלחה של השנה שעברה (נוסחה מנצחת לא מחליפים) - מכירת הספרים יד השנייה שערכתי, כאשר האוסף מורכב מספרים שאנשים מביאים. אני שומעת על כל-כך הרבה אנשים שקונים ספרים ואני אומרת לעצמי : יש היכן להיפגש, יש מה להביא בשבוע הספר העברי.
בשעה שהאנשים גדשו את האולם שבו נעשתה המכירה (בשנה שעברה), צפיתי מהצד, ואמרתי לעצמי "איזה כייף לעשות לאנשים טוב, ליזום דברים, לקדם דברים שאת מאמינה בהם", והספרים המשיכו להגיע גם תוך כדי המכירה עצמה, ספרים שהאנשים שחיכו לקנות משהו טוב ב-5 ש"ח אמרו לעצמם "היה שווה לחכות" :


"נער החידות ממומביי" "צלה של הרוח"

"שומרת אחותי" ועוד מיני רבי מכר. צפיתי, וחייכתי לעצמי בהנאה - חגיגה לעיניים ולנשמה.
אז אני בשיאו של איסוף ספרים מקוראים, שכן הסכימו להיפרד בקושי רב, מכמה מהם...וכמה מהם כבר הפכו אצלי לעשרות. So, Don't miss it , כמו שאומרים בעברית...

האהבה לספרים, גודשת את הספרייה גם בימים הרגילים. מי אמר שהמחשב יגזול מאיתנו את ההנאה הצרופה של להחזיק ספר ביד וליהנות מעצם המגע, מעצם הדפדוף והידיעה שכאן אצור איזשהו סיפור שהולך להפתיע, להקסים, להצחיק, לשאוף אותנו לעולם אחר, אולי רחוק משלנו... לא אין תחליף לזה.

אז היכן המכירה תתקיים?
בספרייה הציבורית גבעת-עדה.

מושבה מקסימה במרכז הארץ טבולה בירוק של שדות, כרמים, ועצי פרי, זוהי גבעת עדה.

נכון, נשמע שאני משוחדת, נולדתי בגבעת-עדה. חוויתי אותה כל חיי, וכן גם אבי, שהיה לראש המועצה השלישי של גבעת עדה, וזכה בספרו "במעגלים" לספר את קורותיה של המושבה מיום היווסדה.
בשבילי לנהל את הספרייה זו סגירת מעגל מאחר והוא הקים את הספרייה.

והנה הספרייה לאחר ששופצה והורחבה.
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה